Використання класичних криптоалгоритмів підстановки та перестановки для захисту текстової інформації

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
ІКТА
Факультет:
УІ
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2014
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
криптографія та стеганографія

Частина тексту файла

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА” ІКТА кафедра ЗІ  Звіт до лабораторної роботи №1 з курсу: «Криптографія та стеганографія» на тему: «Використання класичних криптоалгоритмів підстановки та перестановки для захисту текстової інформації» Мета: набуття практичних навичок роботи з програмою L_LUX.EXE, навчитися зашифровувати та розшифровувати текстову інформацію за допомогою редактора, визначати з яким зміщенням робляться різні види шифрування та описувати гістограми. ЗАВДАННЯ Для одноалфавітного методу з фіксованим зміщенням визначити встановлене з програмі зміщення. ПОСЛІДОВНІСТЬ РОБОТИ Переглянути попередньо створений за допомогою редактора свій текстовий файл; Виконати для цього файлу шифрування; Переглянути в редакторі зашифрований текст; Переглянути гістограми вихідного та зашифрованого текстів; Описати гістограми ( в чому подібні, в чому різняться) і визначити, з яким зміщенням було зроблене шифрування; Розшифрувати зашифрований текст: За допомогою програми, після чого перевірити в редакторі правильність розшифрування; Вручну за допомогою гістограм; Описати і пояснити процес розшифрування; РЕЗУЛЬТАТ РОБОТИ / / / / / Гістограми вихідного та зашифрованого тексту мають деяку подібність. Вона виявляється у тому, що букви як у вихідній фразі так і у зашифрованій зустрічаються однакову кількість разів. А відмінність полягає у тому, що не зважаючи на те, що у вихідному тексті використовуються тільки букви та проміжки, то у зашифрованому ми спостерігаємо ще і додаткові символи. Дослідивши гістограми я зробила висновок, що шифрування було зроблене зі зміщенням на 3 букви відносно послідовності українського алфавіту. Розшифрування було здійснено за допомогою одно алфавітного методу , шляхом фіксованого зміщення зашифрованого тексту на 3 букви вліво відповідно до українського алфавіту. Таким чином я отримала вихідний не спотворений текст. / / Висновок: в ході даної лабораторної роботи я ознайомилася з роботою програми, навчилася шифрувати та дешифрувати текст за допомогою одноалфавітного методу з фіксованим зміщенням та навчилася описувати гістограми.
Антиботан аватар за замовчуванням

20.05.2016 22:05

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини